جلسه شورای سیاستگذاری گفتمان های علمی برگزار شد

جلسه شورای سیاستگذاری گفتمان های علمی به ریاست مدیر مؤسسه آموزش های کوتاه مدت و فرصت های مطالعاتی و با حضور مدیران گروه های مطالعات اسلامی به زبان های روسی، چینی، شبه قاره، زبان های لاتین، آذری، فارسی تاجیک، عربی و دیگر مسئولان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمدی میانجی، رئیس مؤسسه آموزش های کوتاه مدت و فرصت های مطالعاتی با بیان اینکه بحث محتوا و آموزش های از راه دور ماموریت اصلی گروه های علمی است، گفت: دومین فعالیت گروه ها برگزاری گفتمان است که در راستای آموزش های از راه دور معنا پیدا می کند.

وی تدوین آیین نامه را از موارد بسیار مهم عنوان نمود و افزود: بر اساس نیاز آیین نامه نگارش شود. گروه های علمی با هیئت های اندیشه ورز و نهادها و مراکز ارتباط داشته باشند و کمیته علمی تشکیل دهند. گروه های علمی تهیه و تدوین و ترجمه محتوای آموزشی و برنامه های علمی و فرهنگی گفتمان را انجام دهند و اساتید مورد نیاز را شناسایی و معرفی نمایند. دکتر صفا، مدیر گروه مطالعات اسلامی به زبان های لاتین در خصوص هماهنگی با جمکران در زمینه برگزاری برنامه های مهدوی به زبان های لاتین در مسجد مقدس جمکران مباحثی مطرح نمودند.

در این جلسه مقرر شد مسئولان گفتمان ها برنامه های خود را اعلام نمایند و از ظرفیت نهادهای مختلف در قالب تفاهم نامه ها برای برگزاری هر چه بهتر گفتمان ها استفاده نمایند. فرم اولیه تقویم مناسبتی گروه ها تهیه شود. اعضای علمی مدعو باید شناسایی شود و کمیته علمی تشکیل گردد.

همچنین در پایان این جلسه برنامه های گفتمان مهدوی ارائه گردید و اعضا در زمینه آنها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست