وبینار علمی پژوهشی آنلاین با موضوع «حقیقتِ انتظار و ویژگی های مُنتظِرِ حقیقی» برگزار شد

وبینار علمی پژوهشی آنلاین با موضوع «حقیقتِ انتظار و ویژگی های مُنتظِرِ حقیقی» به همت اداره انگلیسی، لاتین و شبه قاره و با همکاری اساتید گروه مطالعات اسلامی شبه قاره مؤسسه آموزش های کوتاه مدت و فرصت های مطالعاتی بصورت زنده از مسجد مقدس جمکران به مناسبت نیمه شعبان با محوریت گفتمان مهدوی با ارائه حجج الاسلام و المسلمین فردوس احمد میر، سید سلیم مرتضی رضوی و محمد باقر مهدوی به زبان اردو برگزار شد.

در این وبینار یکی از مهم ترین شاخصه های منتظران، کسب معرفت شناخت آن امام همام عنوان شد و معرفت و شناخت امام زمان در زندگی و مرگ انسانها دارای اهمیت ویژه عنوان نمود و عدم شناخت امام و حجت هر زمان مساوی با بی دینی و جهالت ذکر شده است.

همچنین حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله مبنی بر من مات ولم یعرف امام زمانه مات میتة الجاهلیة تبیین شد که بر اساس آن هرکس بمیرد و امام زمانش را نشناسد، به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است. بر اساس مضمون دعاها شناخت پیامبران الهی از طریق شناخت و معرفی خدا صورت می گیرد و شناخت حجّت الهی نیز از طریق شناخت پیامبران. پس از معرفی، بندگان برگزیده خدا به مردم، وظیفه خلق است تسلیم و پذیرفتن این معرفی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست