وبینار علمی پژوهشی آنلاین با موضوع «ویژگی های آرمانشهرِ مهدوی» برگزار شد

وبینار علمی پژوهشی آنلاین با موضوع ویژگی های آرمانشهرِ مهدوی به همت اداره انگلیسی، لاتین و شبه قاره و با همکاری اساتید گروه مطالعات اسلامی شبه قاره مؤسسه آموزش های کوتاه مدت و فرصت های مطالعاتی بصورت زنده از مسجد مقدس جمکران به مناسبت نیمه شعبان با محوریت گفتمان مهدوی با ارائه حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر مهدوی به زبان اردو برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر مهدوی در این وبینار با اشاره به بررسی سیره‌ی امام مهدی عج الله مبتنی بر تشکیل دولت کریمه، گفت: جلو‌ه‌ توسعه‌یافتگی آرمان‌شهر مهدوی در حکومت آن حضرت نمایان می‌شود. از ویژگی‌های بارز آرمان‌شهر مهدوی ایجاد توسعه‌ پایدار برای عموم مردم است و در سیره‌ سیاسی آن حضرت همگان بهره‌مند خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: عدالت، خاستگاه توسعه در مدینه‌ فاضله خداوند متعال مسؤلیت تحقق و اجرای عدالت رابر عهده پیامبر۶ و امام قرار داده و از ایشان پیمان گرفته است تا نسبت به شکم‌بارگی ظالم و گرسنگی مظلوم بی‌تفات نباشند.

استاد گروه علمی شبه قاره مؤسسه آموزش های کوتاه مدت این دو را، نمادی از جریان ظلم و بی‌عدالتی در جامعه‌ ذکر کرد و افزود: تا زمانی که انسان‌ها از وجود آن‌ها رنج می‌برند، توسعه و پیشرفت در جامعه با اصطکاک فراوان و به‌کندی صورت می‌پذیرد و چه بسا در بسیاری از موارد ممکن نگردد و عموم مردم هم در مقابل آن به ایجاد تحول قادر نخواهند بود و نیازمند کمک امام، برای تحقق عدالت باشند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی با اشاره به ویژگی های ظهور حضرت مهدی عج الله گفت: با ظهور ایشان ظلم و جور از بین می‌رود، توسعه و پیشرفت و تشکیل مدینه‌ فاضله‌ مهدوی به لطف همجواری جامعه با آن امام همام تبلور می‌یابد. وی تصریح کرد: همنشینی امام علیه السلام با جامعه، تلاش وکوشش او برای رشد و بالندگی جامعه به انسان‌ها برای رسیدن به آرمان مطلوب در جوار امام انگیزه و امید می‌بخشد تا خود را از پیله ظلم و ذلت برهانند و به آرمان شهری در سایه اندیشه امامت دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست