پیشینه
موسسه آموزش‌های کوتاه مدت و فرصت‌های مطالعاتی، زیرمجموعه جامعه المصطفی العالمیه است. این موسسه در سال 1384 با عنوان مرکز آموزش‌های کوتاه‌مدت تأسیس شد و کار خود را با برقراری 20 دوره کوتاه‌مدت گروهی و انفرادی در سال نخست آغاز کرد. این مرکز در سال 86 به مؤسسه‌ای مستقل تبدیل شد و در سال 88 به عنوان مؤسسه عالی شناخته شد.
در ماه‌های پایانی سال 1389 فعالیتهای این موسسه مورد تحسین مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) قرار گرفته و بر گسترش فعالیت کمی و کیفی این مؤسسه تاکید کردند. مؤسسه آموزش‌‌های کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی در پانزده سال از فعالیتهای خود ، مفتخر به برگزاری دوره‌های آموزشی- فرهنگی و فرصت‌های مطالعاتی برای بیش از 15000 نفر از متقاضیان، از سراسر جهان فارغ از زبان و دین و مذهب به بیش از ده زبان زنده دنیا می باشد.
امکانات علمی و فرهنگی
این موسسه افتخار دارد که در بخش فرصتهای مطالعاتی از صدها استاد جامعه المصطفی و حوزه علمیه قم و دانشگاههای چندین شهر بزرگ ایران بهره برده همچنین امکان استفاده از دهها کتابخانه در سطح کشور را فراهم آورده تا بتواند برای صدها فراگیر از مناطق مختلف جهان با کمترین هزینه در سطح دکتری و کارشناسی ارشد، خدمات علمی ارائه کند.
همچنین این موسسه با همکاریهای که با مراکز علمی و فرهنگی در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و… دارد امکان استفاده از مراکز علمی و فرهنگی این شهرها را برای فراگیران خود فراهم می کند.
برنامه های علمی
مؤسسه آموزش‌‌های کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی در طول سال به صورت همزمان چندین دوره به زبانهای مختلف در بیش از 200 موضوع اسلام شناسی و ایران شناسی در حوزه های علوم انسانی و اجتماعی؛ به درخواست فراگیران برگزار می کند. طول زمان اجرای این دوره ها به درخواست فراگیران متنوع بوده و از یک هفته تا دو ماه قابل برنامه ریزی می باشد. همچنین این مرکز مفتخر است سالانه چندین همایش، سمینار و وبینار علمی و فرهنگی برگزار کند.
گروههای علمی
هم اکنون این موسسه با سه گروه علمی اصلی با عناوین گروه مطالعات علمی به زبان عربی، گروه مطالعات علمی به زبان انگلیسی، گروه مطالعات علمی به زبان روسی- چینی، گروه مطالعات علمی به زبان فرانسه و گروه مطالعات علمی به زبان اسپانیولی؛ و با چندین کارگروه به چند زبان زنده دنیا درحال فعالیت است.
برنامه های فرهنگی
این موسسه در بخش فرهنگی خود امکان بازدید از مراکز علمی، بناهای باستانی و مراکز مذهبی را در شهرهای مختلف کشور به همراه کارشناس و مترجم فراهم می آورد.
دوره های مجازی
مؤسسه آموزش‌‌های کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی در سالهای اخیر این امکان را فراهم کرده تا فراگیران با ثبت نام در سایت این موسسه از دوره های مجازی در بستر اینترنت و به صورت غیرحضوری بهره مند شوند.

.

ساختار موسسه
اطلاع از ریاست موسسه
اطلاع از کارشناسان و کارکنان

فهرست