همزمان با آغاز هفته پژوهش، نمایشگاه توانمندنی‌ها و دستاوردهای پژوهشی جامعةالمصطفی، در حسینیه قدس مجتمع امین قم افتتاح شد.
به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی مؤسسه آموزش های کوتاه مدت، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی در این مراسم، با تبریک هفته پژوهش به پژوهشگران و کارگزاران امر پژوهش در جامعةالمصطفی و هفته وحدت حوزه و دانشگاه، اظهار داشت: در سال‌های اخیر، تلاش های فراوانی برای تحکیم روابط و تقویت هم افزایی حوزه علمیه و دانشگاه صورت گرفته و جامعةالمصطفی نیز که مرکزی علمی برآمده از حوزه علمیه است و براساس روش‌های آکادمیک فعالیت می‌نماید، نمادی از وحدت حوزه و دانشگاه به شمار می‌آید.
رئیس المصطفی با تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی المصطفی، به ویژه معاونت پژوهش، صفوف و نمایندگی‌های جامعةالمصطفی، هفته پژوهش را فرصتی مغتنم برای ارزیابی فعالیت‌های علمی دانست و گفت: باید در این هفته، با ارزیابی دستاوردها و یافته‌های پژوهشی یک سال گذشته، قوت‌ها و ضعف‌ها را شناسایی و برای آینده تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی نمود.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، با تأکید بر این که آنچه از نظر محتوایی، المصطفی را به عنوان مرکز علمی و بین‌المللی در حوزه پژوهش و آموزش متمایز می‌نماید، وجه بین‌المللی آن است، تصریح کرد: پژوهش های المصطفی نیز باید ناظر به نیازهای بین‌المللی باشد. پژوهشگران و مراکز پژوهشی المصطفی باید پژوهش ها و پایان‌نامه‌های خود را در مسیری جهت‌دهی نمایند تا ضمن مدنظر قرار دادن نیازهای جهان اسلام، به رسالت جهانی دستیابی به تمدن نوین اسلامی نیز پرداخته شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی فرصت زبانی را یکی از ظرفیت‌های مهم دیگر پیش روی المصطفی برشمرد و گفت: ما در ده‌ها زبان افرادی داریم که می‌توانند کار نشر و توزیع آثار علمی را برای المصطفی و سایر مراکز همسو انجام دهند. ترجمه و بازتولید آثار علمی براساس نیازهای منطقه ای، یکی از رسالت های علمی جامعةالمصطفی به شمار می‌آید.
رئیس جامعه المصطفی، در پایان، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی را زمینه مساعدی برای حضور دانش‌پژوهان المصطفی و افزایش ارتباط متقابل علمی مراکز پژوهشی دانست و خاطرنشان کرد: امروز مراکز علمی و آموزشی المصطفی عرض و طول گسترده‌ای دارند و معاونت پژوهش به عنوان ستاد برنامه‌ریزی پژوهشی المصطفی، باید در زمینه ایجاد ارتباط، هم‌اندیشی و همکاری آنها بکوشد.
شایان ذکر است، در ادامه این مراسم، از آثار چاپ‌شده مرکز ترجمه و نشر المصطفی رونمایی شد و ریاست المصطفی از بخش‌های مختلف نمایشگاه از جمله غرفه مؤسسه آموزشهای کوتاه مدت و فرصت های مطالعاتی بازدید کردند و در نهایت ابراز داشتند «آموزش کوتاه مدت از آموزشهای مهم المصطفی است و الحکمة به حمدلله هم در عرصه آموزشی و هم در عرصه تولید محتوا برای این آموزشها گام هایی برداشته. افق آینده این حرکت در المصطفی افقی روشن و نویدبخش است توفیق همه عزیزان فعال در این عرصه را از خداوند مسئلت دارم.»

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست