دوشنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٦ :: :: بازدید 999265


  چاپ        ارسال به دوست

خاطره سیده موثر زهرا از حضور در مراسم رحلت حضرت امام (ره)

یاد امام خمینی(ره)

 

 

 

 

 

 

 

یاد امام خمینی(ره)

فریاد مردم بلند شد که «ما اهل کوفه نیستیم علی را تنها بگذاریم»


روز پنجشنبه 4 ژوئن 2015، بیست و ششمین سالروز رحلت رهبر انقلاب اسلامی ایران، آیت الله امام خمینی(ره) بود. به همین مناسبت، برنامه ای در مرقد امام برگزار می شد و ما هم تصمیم به شرکت در این مراسم نمودیم. از این رو، پس از اقامه نماز صبح از شهر مقدس قم به سمت تهران حرکت کردیم. در مسیر راه، مناجات ائمه اطهار(ع) را می خواندیم، به همراه گروه ما برخی از همکاران جامعه المصطفی مانند آقای رئیسی-زاده بودند. ساعت 8:30 صبح به تهران رسیدیم و وارد صحن بزرگ مرقد امام رسیدیم.
در ابتدای مراسم، نوحه های غمگینی خوانده شد و نیز برنامه تواشیح اجرا شد. در ادامه فریادهای لبیک یا حسین و لبیک یا مهدی توسط مردم سرداده شد. پس از این ش عارها، آقای سیدحسن خمینی، نوه امام خمینی تشریف آورد و سخنرانی خود را ایراد نمود و در پایان سخنان خود برای همه مردم جهان دعا کرد.
پس از پایان سخنرانی یادگار امام، شخصیت والا و پرنوری(آیت الله خامنه ای) در جلوه مردم پدیدار شد که از صورت ایشان نور بسیاری زیادی می بارید، اکثر مردم با دیدن ایشان شروع به گریستن کردند و من نیز با مشاهده این شخصیت گریستم. مردم با شعارهای بسیار به استقبال رهبر معظم انقلاب اسلامی ایستادند.
آیت الله خامنه ای سخنرانی خود را با حمد خدا و درود بر پیامبر و آلش آغاز نمود و سپس ضمن تأکید بر امر اتحاد بین مسلمانان به موضوع مهم تفاوت بین اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی اشاره کردند که اسلام ناب، مسیر صحیح حرکت را نشان می دهد و اسلام آمریکایی، مقبول آمریکا و اسرائیل است.
آیت الله خامنه ای با توجه به حمایت امام خمینی(ره) از فلسطین همچنین گفتند که ما هم از غزه حمایت می کنیم و با اسرائیل

مخالفت می کنیم؛ همچنان¬که از مردم یمن حمایت می کنیم و با آل سعود مخالف هستیم. زیرا ما از هر گروهی که تحت ظلم قرار گیرند، حمایت می کنیم و این اصل، هدف اصلی ما است.
چندین بار هنگام سخنرانی ایشان، فریاد مردم بلند شد که «ما اهل کوفه نیستیم علی را تنها بگذاریم»
 

 دانلود فايل : متن_نامه_سیده_موثر_زهرا.jpg ( 796KB )


١٠:٤٨ - 1394/06/02    /    شماره : ٦٤٧١٨    /    تعداد نمایش : ٤٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

The Institute of Short Term Educations & Sabbaticals © Community and International