دوشنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٦ :: :: بازدید 999258


  چاپ        ارسال به دوست

خاطره سیده تصفیه هاشمی از حضور در مراسم رحلت حضرت امام (ره)

بیست و ششمین سالروز رحلت امام خمینی (ره)

 

 

 

 

 

 

 

بیست و ششمین سالروز رحلت امام خمینی (ره)

رهبر انقلاب گفتن:  مانند همانند حمایت از مردم فلسطین، از مردم یمن نیز دفاع می کنیم و با دشمنان این مردم مخالف هستیم. البته دشمن بزرگ مسلمانان، آمریکا است و ما با آمریکا هم از نظر فکری و عقیدتی و هم از لحاظ عملی مخالف هستیم.


چندین سال بود که زیارت مرقد رهبر انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) را آرزو داشتم. وقتی سفر من به ایران قطعی شد، این امر، اولین موفقیت زندگی من بود. من برای تحصیل معارف اسلامی در بخش کوتاه مدت جامعه المصطفی به ایران آمدم. وقتی رسیدیم و برنامه 20روزه به دستم رسید، نگاه کردم که برنامه ای عالی است. در همین برنامه، سفر به مرقد امام خمینی(ره) جهت شرکت در مراسم سالروز رحلت ایشان نوشته بود که این خبر برای من خیلی خوشحال کننده بود.
سرانجام روزی رسید که منتظر آن بودم؛ یعنی سالروز رحلت امام خمینی(ره). از این رو، من همراه با تعدادی از دوستانم، ساعت شش صبح از قم به سمت تهران حرکت کردیم، برخی همکاران جامعه المصطفی از جمله آقای رئیسی زاده همراه ما بودند.در بین مسیر، مناجات ائمه اطهار(ع) و شعارهایی در مورد انقلاب ایران را خواندیم.
پس از رسیدن به تهران، وارد صحن بزرگ مرقد امام که مملو از جمعیت بود، شدیم. جمعیت مردم به اندازه ای بود که تاکنون مشاهده نکرده بود. ما چون جزو مهمانان خصوصی بودیم، به جایگاه خاصی هدایت شدیم.
پس از مدتی، آقای سیدحسن خمین سخنرانی پرشور خود را ایراد کرد. پس از اتمام سخنان ایشان، در میان شعارها و فریادهای بلند مردم، شخصیت بزرگ شیعیان جهان، آیت الله سیدعلی خامنه ای در جایگاه حاضر شدند. من وقتی به صورت ایشان نگریستم، اشک شوق و خوشحالی از چشمانم جاری شد.
ایشان در سخنرانی خود پس از حمد خدا و درود بر پیامبر و آلش، مهمترین اقدامات امام خمینی را اموری مانند از بین بردن حکومت موروثی سلطنتی و قیام برای حکومت اسلامی برشمرد. سپس تأکید کردند که راه امام خمینی نباید منحرف شود و از همگان خواستند از راه امام پیروی کنند.
رهبر انقلاب در ادامه گفتند مانند همانند حمایت از مردم فلسطین، از مردم یمن نیز دفاع می کنیم و با دشمنان این مردم مخالف هستیم. البته دشمن بزرگ مسلمانان، آمریکا است و ما با آمریکا هم از نظر فکری و عقیدتی و هم از لحاظ عملی مخالف هستیم.
این سفر، یکی از سفرهای بسیار جالب و عالی بنده بود که تا ابد در یاد من به یادگار می ماند و به درگاه خدای منان دعا می کنم که به ما، هر سال از این سفرها بهره مند فرماید. امین

 دانلود فايل : نامه-سیده-تصفیه.jpg ( 92KB )


١٢:٤١ - 1394/06/02    /    شماره : ٦٤٧٢٥    /    تعداد نمایش : ٣٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

The Institute of Short Term Educations & Sabbaticals © Community and International